Екологічне виховання населення

Важливу та надзвичайно корисна роботу проводе Полтавське лісове господарство у напрямі екологічної просвіти молоді. Для виховання у майбутнього покоління шанобливого ставлення до природи, збереження, примноження та відтворення національного багатства держави, у Полтавському лісогосподарському підприємстві функціонує три шкільних лісництва. На базі Чалівського лісництва: Терешківське та Ковалівське, на базі Котелевського лісництва – Котелевське шкільне лісництво.
Завдяки школярам проводиться агітаційна робота по збереженню рідкісних для регіону Червонокнижних рослин та тварин, захищення лісового масиву від пожеж. Головним же завданням є допомога лісівникам у садінні нових лісів та збиранні насіння основних лісоутворюючих порід, доглядати за молодими лісовими культурами.
У шкільних лісництвах виховується близько 86 дітей. Очолюють їх досвідчені спеціалісти лісгоспу. Тут учні відповідають за лісові насадження, проводять заготівлю насіння, збір лікарської сировини, доглядають за посівами у лісорозсадниках, шкілках, плантаціях. Особлива увага приділяється питанням важливості лісу в житті людини, його значенню в крихкій екологічній системі регіону. Різноманітні екскурсії, лекції, бесіди з кваліфікованими спеціалістами лісового господарства – усе це допомагає молоді досконало оволодівати лісівничим мистецтвом, набувати власного досвіду. Щороку дітлахи допомагають саджати по 2 га лісових культур.проводять догялд за ними на площі 1га, а також доповнюють лісові культури на площі майже 1 га. Крім того, школярі допомагають зберегти лісових мешканців, для цього вони щороку виготовляють понад 150 годівниць та займаються огородженням мурашників.
Хочеться вірити, що ті уроки не зітруться з дитячої пам’яті безслідно. Навпаки для когось будуть ще одним, зовсім не зайвим, нагадуванням про важливість лісів для життя людей, для когось стануть початком шанобливої поведінки до лісових насаджень і безцінної роботи працівників лісової галузі, а хтось, можливо, в майбутньому обере для себе професію лісівника, поповнивши дружні ряди лісівничого колективу.
×