Борівське лісництво

Лісничий: ПИЦЯК ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ

   Адреса: 38630, Полтавська область, Полтавсьвський район, с. Борівське, вул. Ляхової, 2, Милорадівське поштове відділення, 0501009766
   Контора лісництва розташована  у селі Борівське, від якого й носить свою назву лісництво. Це й не дивно, адже навколо видніються одні соснові бори, що зачаровують своєю ошатністю.
   У лісництві працює 31 спеціаліст. Всі вони – від лісничого і помічника лісничого до майстра лісу – спрямовують зусилля на відтворення та примноження лісових скарбів. Борівськими лісівниками було створено 121 га лісу, з них 60 га нових захисних насаджень. Це найбільший обсяг садіння по лісництві за останні 15 років.
   Борівське лісництво має протяжність з півночі на південь 16,2 км та з заходу на схід 8,5 км і охоплює територію колишніх Котелевського та Диканського районів. Площа лісництва – 5210,0 га. Площа земель лісового фонду становить 4947,6 га, з них вкриті лісовою рослинністю – 4052,5 га.
   Переважаючою деревною породою є сосна звичайна, що становить 80 % від загальної площі вкритих лісовою рослинністю земель. Загальний запас насаджень лісництва складає 1024,91 тис. куб. м. Середня зміна запасу за календарний рік становить 18,16 тис. куб. м, тобто 4,5 куб. м/га.
   У Борівському лісництві нараховується 4 природо-заповідні об’єкти. У ботанічному заказнику «Борівський» основу складають штучно створені дубово-соснові насадження віком 75 років, у ландшафтному заказнику «Великий і малий лиман» та ботанічному заказнику «Привосклянський» переважають соснові насадження штучного походження віком 65-90 років.
   Гордістю Борівського лісництва та й всього Полтавського лісового господарства є лісорозсадник. Ідея його створення виникла ще наприкінці 40-х років ХХ століття за потреби власного високоякісного садивного матеріалу, а реалізована була у 1950 році. Нині його площа – 1,8 га, де вирощується понад 2,0 млн. сіянців сосни звичайної. Площа розсадника зайнятого під посівами становить 1,54 га, в тому числі сосна звичайна – 1,29 га, сосна кримська – 0,12 га, береза повисла – 0,13 га. На території розсадника збудовано 4 теплиці, що дозволяють вирощувати березу повислу та сосну звичайну в контрольованих умовах. Також працює дрібно-крапельна поливна система для вирощуванні сіянців сосни звичайної на відкритому ґрунті. Площа посівів сосни звичайної, обладнаної дрібно-крапельною поливною системою, становить  – 1 га.
   Борівське лісництво, займає активну позицію у житті суспільства. Так, щороку, беручи участь у акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», лісництво забезпечує посадковим матеріалом організації колишнього Котелевського району.
×