Котелевське лісництво

Лісничий: КОЗЛОВ ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ

   Контора лісництва знаходиться в смт. Котельва, за адресою вул.  Полтавський шлях, 120, тел.0501005415. ​​​​Лісництво охоплює територію Котелевського району. Загальна площа – 3994,9 га.
​​Площа земель лісового фонду становить 3879,4 га, з них вкриті лісовою рослинністю – 3592,0 га.
   Переважаючою деревною породою є дуб звичайний, що становить 42% від загальної площі вкритих лісовою рослинністю земель. 33 % – хвойних насаджень. Середній клас пожежної безпеки – 2,81. 
   Загальний запас насаджень лісництва складає 894,74 тис. куб. м. Середня зміна запасу за календарний рік становить 13,02 тис. куб. м, тобто 3,6 куб. м/га. Для забезпечення лісгоспу високоякісним насінням дуба звичайного, на території лісництва в кварталі 34, виділ 6 є плюсові дерева.
   Котелевське лісництво об’єднує 4 заповідники, основними насадженнями в яких є дубово-соснові насадження віком від 70 до 100 років:
  • парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Ковпаківський лісопарк»;
  • ​​​​​​​ботанічна пам’ятка природи «Барвінкова гора»;
  • ​​​​​​​заповідне урочище «Колода»;
  • ​​​​​​​ заповідне урочище «Зіньківщина».
   Предметом особливої опіки котелевських лісівників є «Ковпаківський лісопарк». Його площа – 196 га, де зростає близько 80 порід дерев та чагарників, понад 60 видів лікарських рослин, 28 видів печоріних грибів. До складу лісопарку входить Більське джерело, котре відоме ще з  XV століття, та 200-річний дуб Сковороди.
   Лісопарк – ділянка природних широколистяних та штучних соснових лісів навколо річки Ворскли з багатим рослинним і тваринним світом. Ковпаківський лісопарк займає ділянку борової та заплавної тераси Ворскли. Ця частина Полтавської області характеризується високими показниками залісненості. Різноманітність рослинного і тваринного світу лісопарку визначають особливості ландшафту, зокрема, долина Ворскли та прилеглі тераси, а також річки Рижеваха. Парк має вагоме рекреаційне значення, а також є відомим навчальним та виховним центром області. На його території понад 25 років функціонує навчально-пізнавальна екологічна стежка з інформаційними щитами, пам’ятними знаками, альтанками, агітаційними планшетпланшетам. Нині  у лісопарку 141 заповідний об’єкт.
​​​​​​​   На базі лісництва успішно працює шкільне лісництво. Юні лісівники з великим задоволенням допомагають старшим наставникам у створенні, доповненні лісових насаджень, догляді за ними, заготівлі високоякісного насіння, пропаганді серед населення протипожежної тематики. На березі річки Ворскла, в 2 км від смт. Котельва, побудоване місце відпочинку для населення селища. Загальна місткість – 140 чоловік. У весняно-літній період тут завжди масове скупчення місцевих жителів. Створення такого місця відпочинку допомагає зменшити кількість лісових пожеж, адже розпалювання багать відбувається лише у спеціально відведених місцях.
 

 

×