Малоперещепинське лісництво

Лісничий:САУСЯ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ

   Малоперещепинське лісництво, в якого загальна площа дорівнює 5332,3 га, та входить до складу ДП «Полтавського лісгоспу», розташовується в північний частині Новосанжарської території та частини Полтавського адміністративного районів.
   Контора лісництва розташована я в селі Мала Перещепина Полтавського району, Полтавської області, на відстані 28 км від контори лісгоспу та 28 км від районного центру Нові Санжари.
   Територія лісництва розділена на 7 лісових обходів в середньому площа одного обходу складає 520 га.
   Згідно із загальноприйнятим кліматичним районуванням, Малоперещепинське лісництво розташоване в південній частині лівобережного лісостепу, яка характеризується найменшим зволоженням серед лісостепових формацій України. Кількість опадів у зоні діяльності лісництва не перевищує 459 мм на рік, тоді, як у північних районах області цей показник дорівнює 600- 650 мм . Для природно-кліматичних умов Санжарського краю характерні значні амплітуди коливання річної температури, пізні весняні та ранні осінні заморозки, що у поєднанні з нерівномірністю опадів призводить до стійких і тривалих посух.
   Вищезгадані природні фактори є об’єктивними явищем, і пов’язані з територіальним розташуванням лісових масивів лісництва на умовній межі з континентальною степовою зоною. Могутній вплив степу створює несприятливі умови для лісокультурного виробництва й значно ускладнює весь процес вирощування лісових культур.
   Слід відмітити, що на території лісництва діє лісорозсадник загальною площею 3,0 га, де щорічно вирощується понад 2,5 мільйона сіянців сосни, що забезпечує посадковим матеріалом не тільки себе, а й інші лісництва та пожежну ЛПС.
×